Scottish Premiership – strzelcy: klasyfikacja i typy
Najlepsi strzelcy – Scottish Premiership w bieżącym sezonie, z golami na 90 minut i z karnych, a także najbardziej prawdopodobni strzelcy najbliższych meczów. Prowadzi Duran C. (Celtic), gole: 7.
Najbliższe mecze
Na najbliższe mecze – Scottish Premiership nie ma jeszcze kursów na strzelców. Pojawiają się zwykle dzień–dwa przed kolejką. Do typów i kursów – Scottish Premiership.
Klasyfikacja strzelców Scottish Premiership 2026/27
| # | Zawodnik | Gole | Karne | Mecze | Min. | na 90 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Duran C. Celtic | 7 | – | 12 | 813 | 0,77 |
| 2 | Nygren B. Celtic | 6 | – | 12 | 850 | 0,64 |
| 2 | Fowler J. St Johnstone | 6 | 2 | 12 | 785 | 0,69 |
| 4 | Naderi R. Rangers | 5 | – | 10 | 700 | 0,64 |
| 4 | Murrell J. Falkirk | 5 | 1 | 10 | 710 | 0,63 |
| 4 | Braga C. Heart of Midlothian | 5 | 1 | 11 | 893 | 0,50 |
| 4 | Miller C. kontuzjowany Heart of Midlothian | 5 | 3 | 11 | 692 | 0,65 |
| 8 | Kelsy K. Rangers | 4 | – | 7 | 429 | 0,84 |
| 8 | Fink B. Dundee | 4 | – | 9 | 582 | 0,62 |
| 8 | Nisbet K. Aberdeen | 4 | 1 | 11 | 905 | 0,40 |
| 11 | Hay A. Dundee | 3 | – | 6 | 415 | 0,65 |
| 11 | Wilson J. zawieszony Heart of Midlothian | 3 | – | 10 | 515 | 0,52 |
| 11 | Hogh K. Celtic | 3 | – | 9 | 540 | 0,50 |
| 11 | Lowry A. Motherwell | 3 | – | 9 | 602 | 0,45 |
| 11 | Mendy L. Heart of Midlothian | 3 | – | 10 | 788 | 0,34 |
| 11 | McPake J. Heart of Midlothian | 3 | – | 10 | 793 | 0,34 |
| 11 | Kiltie G. Kilmarnock | 3 | – | 12 | 1003 | 0,27 |
| 11 | Shankland L. kontuzjowany Rangers | 3 | 1 | 5 | 367 | 0,74 |
| 11 | Sapsford Z. Dundee United | 3 | 1 | 10 | 537 | 0,50 |
| 11 | Westley J. Dundee | 3 | 1 | 8 | 563 | 0,48 |
Tylko mecze ligowe bieżącego sezonu, bez pucharów krajowych i europejskich. Przy równej liczbie goli decyduje mniej goli z karnych, potem mniej minut. Uwzględniono 69 z 73 rozegranych meczów ligowych; gole z brakujących meczów nie są tu ujęte.
Kto strzela najczęściej w przeliczeniu na minutę?
Klasyfikacja strzelców faworyzuje podstawowych zawodników. W przeliczeniu na 90 minut (co najmniej 450 minut, 3 gole) w lidze Scottish Premiership prowadzą:
- Duran C. Celtic · 0,77 gola na 90 min (gole: 7 w 813 min)
- Fowler J. St Johnstone · 0,69 gola na 90 min (gole: 6 w 785 min)
- Miller C. Heart of Midlothian · 0,65 gola na 90 min (gole: 5 w 692 min)
- Naderi R. Rangers · 0,64 gola na 90 min (gole: 5 w 700 min)
- Nygren B. Celtic · 0,64 gola na 90 min (gole: 6 w 850 min)
Częste pytania: strzelcy – Scottish Premiership
Kto prowadzi w klasyfikacji strzelców – Scottish Premiership?
Duran C. (Celtic), liczba goli: 7 w 12 meczach ligowych (stan na 8 listopada 2026).
Kto ma najwięcej goli z karnych – Scottish Premiership?
Miller C. – wykorzystane karne: 3.
Czy gole samobójcze i karne liczą się w zakładach na strzelców?
Gole samobójcze nigdy nie liczą się zawodnikowi. Gole z karnych liczą się jak każdy inny gol, dlatego egzekutorzy karnych mają przewagę. Gole w serii rzutów karnych się nie liczą.
18+ · To nie jest rekomendacja zakładu: zakłady na strzelców mają wysokie kursy, bo zwykle przegrywają. Kursy z ostatniego pobrania, zmieniają się do pierwszego gwizdka, a składy znane są dopiero tuż przed meczem. Hazard może uzależniać · Pomoc: gamblingtherapy.org
Wszystkie typy na strzelców dziśScottish Premiership: typy i kursy